Nick:
Návštěvy: 951957
On-Line: 10
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

10. 06. 2018 9. kolo IV. PÍRO DSO ligy"
SK JKP Olešná - FK Deštná
4:3 (2:1)

V nedělní slunečné dopoledne jsme se sešli na rosou pokrytém trávníku v Šebrově, abychom sehráli 9. kolo IV. PÍRO DSO Ligy s týmem FK Deštná. Tento tým je pro nás zakletý, protože jsme s ním v minulosti nikdy nevyhráli. Na zápase se nás sešlo dost, osm lidí do pole, takže spokojenost. Hosté dorazili v šesti do pole, i přesto ale byl hostující tým jasným favoritem, což dokazovalo postavení v tabulce.

K prvnímu ohrožení brány jsme se dostali my, Jura Novotný střílel, ale gólman Deštné vyrazil. Další pěkné zakončení předvedl Míra Chemčuk, který orazítkoval pouze břevno hostující brány. Na druhé straně po rychlém výpadu soupeře musel předvést super zákrok Kubas Haresta. Hosté předvedli, proč každý rok hrají o špici ligy, pěkná akce na jeden dotek a bylo to 0:1. Zbyňa Štěpánek mířil těsně vedle. Jura Novotný se pěkně uvolnil, střílel, gólman vyráží na roh. Jura Novotný rozehrál rohový kop, před bránou si zpracovával míč Zdena Čada, soupeř mu nedovolil vystřeli, takže posunul vpravo na Míry Chemčuka, ten střelou k levé tyči nedal brankáři šanci - 1:1. Fero Földvary dlouhým nákopem našel Zbyňu Štěpánka, ten však mířil hlavou mimo. Hynek Jarůšek vhazoval aut, David Kučera hlavou mířil do sítě, ale gólman stačil vyrazit na roh. Pak zas hlavičkoval vysoký míč Zbyňa Štěpánek, gólman opět vyráží na roh. Perfektní presink předvedl Jura Novotný, vybojoval míč, přihrál na Máry Šimečka, ten mu narazil zpět, Jura Novotný ač na dlouhou nohu, tak přesně zamířil pod břevno a vedeme 2:1. Kubas Haresta na druhé straně musel několikrát čelit slibným šancím hostujícího týmu, ale skvělými zákroky držel naše vedení. Poločas skončil 2:1.

Do druhé půlky jsme vlítli. Sice se zdálo, že hosté začali více jezdit, ale my jsme je překvapili. Fero Földvary předvedl přesný dlouhý nákop na Zbyňu Štěpánka, ten si jedním dotekem zpracoval, druhým trefil mezeru po pravém boku gólmana a rozvlnil síť - 3:1. Za několik okamžiků jsme přidali další branku, Jura Novotný našel Zbyňu Štěpánka, ten na 2 krát překonal brankáře, je to 4:1. Od té doby ale tým Deštné zařadil vyšší rychlost, začali více běhat, my jsme nebyli schopni hru uklidnit, hosté hrozili útoky. Zdena Čada ještě krásně po své akci vystřelil těsně vedle, ale na druhé straně naše hra působila nervózně, rozhádaně, hosté byli aktivnější, což jim přineslo i ovoce - 4:2. Po několika šancích hostujících se hráčů jsme se Davidem Kučerou dostali i do zakončení, mířil ale nad. Na druhé straně tak po pěkné akci hosté již snižovali na 4:3, my jsme tak trochu zase zabrali, ale do hráči Deštné byli při každém doteku s míčem nebezpeční. Naštěstí buď netrefili zařízení nebo situaci vyřešil v klidu chytající Kubas Haresta. Do konce zápasu již branka nepadla, takže jsme se mohli radovat ze zisku 3 bodů nad velmi silným týmem.

Pochválit musíme všechny hráče, kteří zápas odehráli. V tom velkém teple byla hra velmi náročná, soupeř byl kvalitní, body se počítají. Zbyňa Štěpánek opět ukázal, že je rozený střelec, i když několik šancí neproměnil. Velmi dobře zachytal Kubas Haresta, Jura Novotný byl aktivní, ale chválit musíme celý tým.

 Chemčuk (Čada), Novotný (Šimeček), Štěpánek (Földvary), Štěpánek (Novotný).

Hráči: Haresta Kubas - Földvary Fero, Kučera David, Jarůšek Hynek, Míra Chemčuk, Zdena Čada - Šimeček Mára, Novotný Jura, Zbyněk Štěpánek.

Rozhodčí: Kakáč Luboš

Zápas Vám přinesl:

fix

13. 03. 2019   kAkIn