Nick:
Návštěvy: 952560
On-Line: 22
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

1. ročník turnaje Carpe Diem

V sobotu 25. 7. 2009 jsme se zúčastnili turnaje Carpe Diem, který uspořádal tým FPO na umělce v Ráječku. Za naše družstvo hráli Milan Musil, Verča Peterková, Luboš Kakáč, Míra Stloukal, David Mikač, David Ševčík, Alfréd Földvary a Zdena Čada. Nakonec jsme se mohli radovat za dva body, které jsme z pěti zápasů získali, v tabulce jsme skončili na posledním místě, kdy naše skóre vypadalo hrozivě a to 4:14.


 Turnaje se zúčastnilo šest týmů - SK JKP Olešná, Ráječko, OSK Blansko, Dolní Lhota, Spešov a pořádající FPO, hrálo se systémem každý s každým. Zápas trval 2 x 10 minut. Raritou je zde velikost hřiště, které není obdélníkového tvaru o čtyřech stranách, ale pětiúhelníkového tvaru o pěti stranách, kdy levý roh (z pohledu z hlavní silnice) chyběl a bylo zde zešikmení k brankové čáře. Proto se roh na této straně kopal pouze z druhého rohu. Ovšem rozhodčí asi tak půl turnaje nevěděl, jaká jsou pravidla, takže když se mělo ze sešikmení vhazovat, pískal rohový kop nebo dával na výběr. Dále nevěděl, že dle pravidel malé kopané se nesmí dělat skluzy, což také nepískal. Několikrát jsme žádali, a nějen my, aby byl pouče o pravidlech malé kopané. Bohužel k tomu nedošlo, turnaj odpískal skoro celý sám, kdy jeho výkon byl asi nejhorší ze všch zúčastněných. Někteří účastníci se sami nabízeli, že budou pískat, nebylo to možné.


 V našem prvním zápase jsme se setkali s týmem Dolní Lhoty, kde nám všem dělal největší problém terén, který byl z předešlé noci podmáčen, nemohli jsme míč udržet na našich kopačkách. Největší problém to dělalo ovšem našemu brankáři, který v prvním zápase pustil šest branek, kdy mu většinou létaly míče pod nohou. Dolní Lhota skvěle kombinovala, my jsme byli ve všem pomalejší a u všeho pozdě. Zápas skončil výsledkem 6:1 pro soupeře, kdy naši jedinou branku vstřelil po nahrávce Stloukala Mikač.

Ve druhém našem zápasem jsme nastoupili proti družstvu Ráječka. Tento zápas se nám vůbec nevyvedl. I přes naši mírnou převahu a mnoho šancí, se nám nepodařilo skórovat, zato soupeř překonal našeho brankáře třikrát, vždy to bylo po naši hrubé chybě, kdy šli hráči skoro sami na brankáře. Naši jedinou branku vstřelil opět Mikač.

Na další zápas proti nám nastoupil tým Spešova. Zde byl k vidění stejný fotbal, jako s Ráječkem, kdy jsme se snažili, ale po hrubých chybách jsme inkasovali opět tři branky. V tento zápas jsme i přes šance žádnou branku nevstřelili.


 Do dalšího zápasu jsme nastoupili proti týmu OSK Blansko, kde hráli mladí kluci, někteří nebyli fotbalisti, ale snažili se, my jsme se naopak vůbec nesnažili, nedařili se nám přihrávky, soupeř se lépe pohyboval, kdy mu celou hru tvořil jeden chlap, kterého se nám nepodařilo pokrýt. Nakonec jsme vstřelili dvě branky, které znamenaly remízu 2:2. Branky vstřelili Mikač po přihrávce Kakáče, Földvary, když mu na ni přihrával Mikač.

V posledním zápase jsme narazili na tým FPO, který nás musel porazit, pokud by chtěl dosáhnout na první místo. My jsme se rozhodli, že musíme hrát aktivně v obraně, kdy po získání míče budeme přecházet do rychlého protiútoku. Každý si měl obsadit hráče. Tuto taktiku o obsazování jsme si řekli již před turnajem, ale někteří stále nechápou, co to přesně znamená. V tomto zápase se nám podařilo v pohodě podržet bez nápadu hrající hráče FPO, kteří během turnaje podávali velmi dobré výkony. Tím, že jsme si je drželi natěsno, nedostali se k zakončení, naopak my jsem měli několik vyložených šancí, kdy je na poslední chvíli musel řešit za FPO chytající Pavel Kotlán. Zápas byl velmi vyhecovaný, k čemuž přispěl i po celý turnaj špatně pískající rozhodčí, který některé situace řešil opačně. Nakonec jsme ubránili výsledek 0:0 a litovali jsme neproměněné šance.

  Jako nejlepšího hráče našeho mužstva jsme museli zvolit Davida Mikače, který na turnaji vstřelil tři branky a na jednu nahrál.

Jako příprava to nebyo špatný, ovšem výkony nás všech nebyly optimální. Jak již bylo napsáno výše, problémy nám dělal i déšť a po něm mokrý povrch. Jinak se turnaj vydařil, klobásky a masíčko bylo dobré. Příští rok turnaj určitě vyhrajeme.

14. 8. 2009 kAkIn