Návštěvy: 819248
On-Line: 29
Poslední zápas: 4. kolo III. VM-IZOLACE ligy SK JKP OLEŠNÁ - BC-Červánky Rájec 5:0 (1:0) Průběžné pořadí:2. místo, skóre 14:7, 9 bodů

0. ročník turnaje Carpe Diem

V sobotu jsme se zúčastnili turnaje Carpe Diem, který uspořádal tým FPO na umělce v Ráječku. Na poslední chvíli jsme domluvili hráče, protože většina byla zaneprázdněná. Za naše družstvo hráli Jára Trubák, Verča Peterková, Karel Hlavička, Luboš Kakáč, Jirka Pantůček, Dan Klimeš a Zdena Čada. Nakonec jsme se mohli radovat z poháru za krásné druhé místo, když jsme získali celkově 7. bodů za dvě výhry, jednu remízu a jednu prohru při skóre 3:3, kdy se o naše branky postarali Zdena Čada, Karel Hlavička a Jirka Pantůček.

Turnaje se zúčastnilo pět týmů - SK JKP Olešná, Ráječko, Šošůvka, Dolní lhota a pořádající FPO, hrálo se systémem každý s každým. Zápas trval 2 x 12 minut. Raritou je zde velikost hřiště, které není obdélníkového tvaru o čtyřech stranách, ale pětiúhelníkového tvaru o pěti stranách, kdy levý roh (z pohledu z hlavní silnice) chyběl a bylo zde zešikmení k brankové čáře. Proto se roh na této straně kopal pouze z druhého rohu. Otázku proč to tak je, si asi musel položit každý, kdo zde byl.

V našem prvním zápase (2. zápas turnaje) jsme se setkali s týmem Šošůvky, kde jsme se od začátku zápasu teprve sehrávali, několikrát se do šance dostal soupeř, výborně zasáhl náš gólman Jára Trubák. My jsme se snažili hrát kombinačně, do šancí jsme se dostávali zřídka a těžce. Po poločase byl stav 0:0. Ve druhé půli se nám rozehrávka dařila o mnoho lépe, ikdyž některé přihrávky končily na kopačkách soupeře.

Několikrát Kakáč kopnul místo do míče do země. Podařilo se nám dokonce vstřelit i branku, když Verča Peterková nahrála Zdenovi Čadovi a ten se nemýlil. Konečný výsledek našeho prvního zápasu byl tedy 1:1.

Ve druhém našem zápasem a celkově čtvrtém na turnaji jsme nastoupili proti družstvu Ráječka. Tento zápas se nám vůbec nevyvedl. I přes naši mírnou převahu a mnoho šancí, se nám nepodařilo skórovat, zato soupeř překonal našeho brankáře dvakrát. Vždy to byl starosta Ráječka, který špičkou kopačky trefil volný prostor mezi nohama našeho brankáře. Zápas skončil 0:2.

Na další zápas proti nám nastoupil pořádající tým FPO. Zde už se na naši předváděnou hru dalo vyloženě koukat. Byly vidět akce na jeden dotek. Soupeř se taktéž dostal do šancí, brankou neskončili. Poločas skončil 0:0. Ve druhé půlce šla nahrávka od Kakáče na Karla Hlavičku, ten se otočil kolem obránce, udělal ještě kliku dalšímu hráči a poté přesnou střelou k pravé tyči rozhodl o našem vítězství.

Soupeře jsme od skórování do ničeho nepustili, ještě jsme měli několik šancí ke zvýšení.

V našem posledním zápase n nás čekal soupeř z Dolní Lhoty, který zde na turnaji předváděl moc pěnkou hru. Do něj jsme se pustili s vervou. Ihned jsme si vytvořili šance ke skórování. V poločase byl stav 0:0. Ve druhé půlce byl Karlem Hlavičkou skoro na půlce vyslán do útoku Pantůček, který tváří v tvář gólmanovi potvrdil bývalou pověst kanonýra. Soupeř se snažil o vyrovnání, trochu nás zatlačil, ovšem my jsme předvedli velmi vyspělý taktický výkon, kdy z nás soupeř byl velmi zaskočen. Jednogólový náskok jsme udrželi do konce zápasu a po odehrátí zbývajících zápasů jsme se mohli radovat ze druhého místa na tomto turnaji.

Hodnocení hráčů na turnaji:

Jára Trubák   - až na dvě branky, které dostal mezi nohy v zápase s Ráječkem, chytal solidně a díky němu jsme jich neinkasovali víc.

Zdena Čada   - byl mozkem mužstva, stále se snažil něco vymyslet, tvořil. Ze začátku zkazil pár přihrávek, pak se rozehrál ve velmi dobrý výkon.

Verča Peterková   - v obraně si své splnila, několikrát předvedla úžasný zákrok, přesně přihrávala.

Luboš Kakáč   - na začátku turnaje se mu moc nedařilo, zkazil pár přihrávek. Pak se rovněž rozehrál, snažil se.

Jiří Pantůček   - na začátku zkazil pár přihrávek, pak se rozehrál, bojoval, nahrával, vracel se, bránil.

Karel Hlavička   - v útoku dobrý, více nahrávat spoluhráčům, moc se nevracel. V posledním zápase se podřídil, makal.

Dan Klimeš   - na začátku se hledal, pak běhal, bojoval, nahrával. Po zranění je zpět.