Nick:
Návštěvy: 952797
On-Line: 14
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

30. 10. 2009 22. kolo 3. ligy
   SAF Brťov - SK JKP Olešná    
0:7 (0:2)

V posledním kole třetí ligy jsme jeli na trávu do Brťova s tím, že musíme za každou cenu získat tři body. I po získání vítězství jsme neměli zaručené, že si třetí ligu do dalšího ročníku udržíme. O záchranu hrál ještě tým FC Světlá, který měl cestu k sousedům do Vážan. Jelikož my jsme na tom byli bodově nejhůře, v případě výhry a nebodování Světlé by o pořadí rozhodovala minitabulka, která byla hodně zamotaná. Do Brťova nás jelo pouze sedm, s jedním hráčem na střídání, což byl v podzimní části pravidelný jev.

Počasí nebylo moc příjemné, přesto, že krásně svítilo sluníčko, teplota se pohybovala blíže k nule. Na to, že byl konec října, bylo hřiště solidní. Od začátku zápasu jsme na domácí vlítli, nechtěli jsme připustit, že bychom odjížděli bez bodů. Ihned jsme si vypracovali řadu šancí, které jsme ani na několik pokusů nedokázali proměnit. Pak se však po jednom závaru před domácí bránou dostal k odraženému míči od Dana Klimeše v pádu Zdena Čada a míč uklidil za záda bezmocného gólmana. Netrvalo dlouho a už to bylo o dvě branky, když se po další mele ve vápně domácích dostal po přihrávce Čady k míči Kakáč a ten uklidil k pravé tyči. My jsme se očividně uklidnili, trochu jsme přibrzdili aktivitu a snažili jsme se hrát spíše klidný fotbálek se spoustou nahrávek. Soupeř se několikrát dostal do zakončení, byly to ale střely z dálky, které mířily buďto vysoko nad naší branku nebo si je stáhl do náruče bezchybný David Mikač. Na druhé straně jsme měli mnoho možností o zvýšení náskoku, ale naše zakončení bylo nepřesné. Nejvíce se snažil střílet Pantůček, který ovšem trefoval střešní tašky na klubovně domácích. Poločas proto skončil výsledkem 0:2.

Druhou půlku jsme začali opět aktivní hrou, kdy jsme byli důrazní i v osobních soubojích. Rozhodčí domácích rozhodoval v určitých momentech podivně, kdy spíše pomáhal svým rozhodnutím našemu týmu. To byl také jeden z důvodů, proč ve druhé půlce docházelo více k agresivnějším soubojům, domácí hráči některé zákroky až přeháněli. Naštěstí ke zranění nedošlo, což bylo pro náš tým důležité. Z jednoho odpískaného nedovoleného zákroku jsme zahrávali přímý kop, ten rozehrál Zdena Čada a Kakáč trefil míč po zemi přímo k pravé tyči, který prolétl mezi klubkem hráčů až do sítě. Kakáč vhazoval z autu, míč hodil až na nabíhajícího Feilhauera, který míč chytře přehodil přes obránce, kde si zaběhl Klimeš a z voleje to trefil pod břevno a bylo to 0:4.

Jirka Pantůček se často snažil podnikat nebezpečné průniky, kdy jeden z nich, po projití přes tři hráče, na poslední chvíli špičkou přiťukl Kakáčovi, který pravou šajtlí míč dloubnul a padající brankář na míč neměl šanci. Míč vletěl do pravého horního růžku, kdy se odrazil od tyče do brány. O chvilku později se opět v chladném odpoledni nechal vidět Feilhauer, který unikátně vysunul Földvaryho, který v souboji o míč předběhl obránce a míč s přehledem usměrnil do sítě.

Soupeř se snažil vytvořit si tlak, ale moc se mu to nedařilo. My jsme hráli výborně dozadu, takže se do vyložených šancí dostávali hodně špatně. Přesto se hráčům Brťova povedlo několikrát zajímavou nahrávkou dostat do zakončení proti našemu brankáři, ten ale vždy vytáhl bravurní zákrok a na několikrát šance zneškodnil. Jednou se otřáslo břevno, kdy po zpětné přihrávce pálil jeden z hráčů domácích. My jsme však hráli v pohodě. Ještě před koncem zápasu se po akci Zdeny Čady dostal z těžkého úhlu do zakončení Dan Klimeš, který trefil skoro z brankové čáry odkrytou bránu a upravil tak výsledek na 0:7.

V posledním zápase jsme si spravili skóre, naše hra tak vysoké výhře neodpovídala. Hráli jsme hlavně zajištěnou obranu, podařilo se nám dát krásné branky, takové, které jsme v dřívějších zápasech nedávali. Soupeř šance také měl, v těchto momentech nás podržel David Mikač. Po zápase jsme zjistili, že FC Světlá porazila Torpéda Vážany 2:1, takže příští rok budeme společně se SAF Brťov válčit v lize čtvrté. Snad se vrátíme zpět do třetí, kam bezesporu patříme.

  V dnešním zápase nemohu hodnotit nejlepšího hráče, všichni hráči podali výborný výkon..

  Čada (Klimeš), Kakáč (Čada), Kakáč (Čada), Klimeš (Feilhauer), Kakáč (Pantůček), Földvary (Feilhauer), Klimeš (Čada)

Zápas odehráli tito hráči: Mikač David, Čada Zdeněk, Földvary Alfréd, Feilhauer Michal, Klimeš Dan, Kakáč Luboš a Pantůček Jiří.

2. 11. 2009   kAkIn