Nick:
Návštěvy: 954088
On-Line: 12
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

28. 6. 2009 11. kolo 3. ligy
   SK JKP Olešná - SAF Brťov    
3:2 (1:1)


 V posledním jarním kole jsme na našem hřišti přivítali mladý tým z Brťova. S tímto soupeřem máme z minulosti příznivé skóre, většinou se nám dařilo. Bohužel jsme se museli obejít bez brankáře, takže jsme hledali vhodného adepta. Rozhodovalo se mezi Kakáčem a Mikačem, ale objektivně se rozhodlo, že se do brány postaví Kakáč, který během jarní části není až potřebný v poli jako Mikač, který je hlavním pilířem naší defenzívy.

Začátek byl pro nás velmi příznivý, již asi v páté minutě odkopl míč z naší půlky Mikač, odkopem našel Stloukala, který krásnou střelou poslal náš tým do vedení. Bohužel neuběhla ani pětiminutovka a byl vyrovnáno. Soupeř obešel asi tři hráče, v tandem šli na Kakáče, první vystřelil přímo, tuto střelu Kakáč s námahou vyrazil zpět, kde však dobíhal druhý hráč a proti jeho rychlé dorážce nemohl Kakáč nic dělat. Vypadalo to, že nakonec zvolná varianta bude špatná, ale hrálo dál. My jsme byli lepší, na hráčích Brťova bylo vidět, že jsou to mladí nezkušení borci, byl to asi nejslabší tým, který u nás hrál. Bohužel, my jsme se jeho hře přizpůsobili. Byli jsme strašně pomalí, ničím jsme je nemohli překvapit. Takže pak se obránce hostí odhodlal ke střele, která byla dost daleko za vápnem, byla to křížná rána, která ve vápně skočila, Kakáč jistil, ale k překvapení všech se míč odrazil od levé tyče, naštěstí se poté míč trefil gólmanovi do tváře, od něj pak do autu:-)). Všechny auty se soupeř snažil házet přímo do vápna, vysoké balóny jsme sbírali v pohodě. Na druhé straně šel Klimeš s míčem na levou stranu, pak křižně vystřelil, míč skončil na tyči. Do poločasu branka nepadla, půlka skončila výsledkem 1:1.


 Do druhé půlky jsme šli s tím, že musíme zlepšit pohyb, zkoušet střílet, hrát po zemi. Měli jsme územní převahu, která ale přišla vniveč, protože jsme hráli pěší fotbal. Nedařilo se nám dostat se do pohybu, více jak dvě přihrávky jsme si nedali. Zato soupeř se dostával častěji do šancí. Několikrát si poradil Kakáč, některé střely šly mimo. Hodně nám zatrnulo, když soupeř vystřelil z pravé strany nádhernou prudkou střelu, která se odrazila od spojnice zpět do hřiště. My jsme si nenápadně vytvářeli tlak, postupným přibližováním se k bráně soupeře. Asi třikrát jsme nastřelili tyč. Asi od poloviny druhé půlky se soupeř osměloval čím dál víc, dařil se mu přechod jeden na jednoho, zakončení už bylo horší.


 Tlak soupeře stále sílil, pak však pro nás přišlo vysvobození. Mikač krásně našel před vápnem Földvaryho, ten si pěkně zpracoval a z otočky krásně zavěsil. Opět převedl, že když hraje v pohodě a zbytečně si míč nezvedá, daří se mu. Chvilku potom šel míč na Davida Ševčíka, ten sťukl na Stloukala a Míra zvýšil krásnou střelou na 3:1. Od té doby jsme měli zápas pod kontrolou. Dostali jsme soupeře pod tlak, kdy všichni naši hráči byli před bránou soupeře, míč šel na Lukina Hrazdíry, nečekaně mu ale přeskočil nohu a opět šel soupeř ve dvou na brankáře. Tomu se podařilo první střelu vyrazit, ale na dorážku se nestačil přemístit na levou stranu - 3:2. Pak se soupeř dostal opět do zakončení, kdy šel sám útočník na gólmana, ten vyběhl, míč vyrazil, dobíhající obránci jej stačili uklidit do bezpečí. Místo toho, abychom hráli v klidu, míč si rozehráli, zkusili zakončit, tak jsme si zápas sami zdramatizovali. Kdybychom měli silnějšího soupeře, určitě bychom dne tři body nezískali. Ale pokud by se náš výkon podobal aspoň z poloviny tomu z minulého týdne, soupeře bychom přejeli.

Naštěstí máme konec jarní části, která se nám vůbec nevyvedla. Do podzimní části se musíme všichni kvalitně připravit, potrénovat, poběhat. Chybí nám kondice, střelba se nám nedaří a proměňování šancí je u nás tragédie. Každý ať si to přebere po svém, každý ví, v čem se mu nedařilo, co je dobré zlepšit. Máme necelé dva měsíce, v tomto čase odehrajeme tři turnaje ke zpestření. Věřím, že podzim bude pro nás veselejší.

  Nejlepší byl Mikač, který v obraně odehrál opět vynikající zápas..

  Stloukal (Mikač), Földvary (Mikač), Stloukal (Ševčík David)

Zápas odehráli tito hráči: Kakáč Luboš, Mikač David, Kopecký Ivoš, Hrazdíra Lukin, Čada Zdeněk, Földvary Alfréd, Feilhauer Michal, Ševčík David, Klimeš Dan a Stloukal Míra.

2. 7. 2009   kAkIn