Nick:
Návštěvy: 954126
On-Line: 22
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

11. 5. 2008 4. kolo 3. ligy
SK JKP Olešná - FC Artis Bedřichov
1:2 (1:0)

Olešnou rozsvítila hřejivá záře nedělního sluníčka, která dopadala na zlatý písek našeho hřiště, kde vyběhli k dalšímu utkání 3. ligy hráči JKP a hostujícího družstva FC Artis Bedřichov. Chtěli jsme odčinit naši krutou, leč zaslouženou vysokou prohru z minulého utkání v Brumově. Do utkání jsme vstoupili úspěšně, když Novotný nahrál Pantůčkovi, který vystřelil na hostujícího brankáře, míč se odrazil od tyče zpět do hřiště a pohotový Novotný jej dorazil do sítě. Hra však dále pokračovala v pomalém tempu, šance vesměs žádné. Chvíli měli míč na kopačkách hráči Artisu, chvíli jsme jej měli pod kontrolou my. Každopádně byla hra obou celků nemastná, neslaná.


 Oproti minulému zápasu zde však byl pokrok, kdy jsme nedovolovali útočníkům dostávat se více do hry a přistupovali jsme k nim hned od začátku. Na hřišti se objevil David Mikač, který před týdnem chyběl a ten si spolu s Lukinem na místě stopera celou obranu dirigoval.

  Do druhého poločasu jsme vstoupili o malinko aktivnější hrou oproti prvnímu poločasu. Asi v 12. minutě prošel po pravé straně Pantůček a pěknou střelou pod břevno vystrašil brankáře. Ten byl ovšem na místě. Soupeř ihned z protiútoku provedl rychlý přechod do našeho obranného pásma a zachraňovat musel Pavel Kotlán. Hra se přelévala pomalu z jedné strany na druhou, akce na obou stranách vždy končili nepřesnou finální přihrávkou. Dan rozehrál rohový kop, k míči se dostal Pantůček, pokusil se zakončit z voleje, ale míč skončil vedle brány. O chvíli později rozehrál rohový kop Čada, výborně našel Novotného a ten okamžitě vystřelil, gólman hostí měl plné ruce práce. Pak několikrát zahrozili hosté, situaci nekompromisně řešil Pavel Kotlán. Zdena Čada individuální akcí prošel přes obránce až k brankáři, nepodařilo se mu střelu umístit přesně, brankář výborně míč vyrazil. O pár okamžiků vyzkoušel pozornost brankáře hostí David Mikač, když skoro z poloviny napálil míč do břevna. Od této doby se hra malinko zrychlila. Bylo to hlavně zásluhou našich hráčů, kteří začali více běhat a napadali hosty již na jejich polovině. Pak však z ničeho nic prošel míč naším vápnem až před Pavla, kde se objevil zcela sám a nikým neatakován útočník hostí, který ale naštěstí pro nás bránu přestřelil. Tohoto hráče si nepohlídal Pantůček, který se s ním nestačil vrátit.

 Ihned z protiútoku se dostal po pravé straně k vápnu soupeře Földvary, který však místo střely na bránu zvolil nahrávku na naběhnuvšího Romana Jurika na levé straně. Nahrávka však svého adresáta o několik centimetrů minula. Na druhé straně si míč směřující z rozehraného rohového kopu hostí srazil do své brány David Mikač. Soupeř tímto nešťastným gólem vyrovnal na 1:1. O okamžik později skvěle našel křižnou přihrávkou z poloviny hřiště Čada nabíhajícího Davida, který však utěšenou střelou bránu minul. Hosté však na druhé straně ihned po rozehrávce vystřelili z rohu vápna, kdy křižnou střelou rozvlnili síť v naší bráně. Tímto se dostali do vedení 1:2. Po chvilce měli možnost své vedení zvýšit, soupeř sám před Pavlem nezakončil přesně, míč skončil vedle brány. Naproti pálil vedle David Mikač. I přes naši velkou převahu a snahu o vyrovnání, skončilo utkání nešťastně naší prohrou 1:2. Určitě jsme měli na to, abychom vyhráli. To bychom museli proměnit šance.

  Solidní výkon i přes vstřelení vlastní branky předvedl David Mikač, pár dobrých zákroků vytáhl ze svého umění Pavel Kotlán. Musíme pochválit rozhodčího, který dnes pískal i přes kritiku některých, v pohodě..

 Novotný

Zápas odehráli tito hráči:Kotlán Pavel, Novotný Jiří, Pantůček Jiří, Čada Zdeněk, Hrazdíra Lukáš, Jurik Roman, Ivo Kopecký, Földvary Alfréd, Mikač David, Klimeš Dan a Stloukal Míra.

11. 5. 2008   kAkIn