Nick:
Návštěvy: 954143
On-Line: 9
Poslední zápas: 11. kolo II. ZEAS ligy FC Microtex Lomnice - SK JKP OLEŠNÁ 5:4 (3:1) Další zápas:  12. kolo neděle 06.09.2020 v 10:00 hod. SK JKP Olešná - AJETO Adamov   

26.06.2020 3. kolo II. ZEAS ligy
AJETO Adamov - SK JKP Olešná
5:2 (2:1)

V pátek v podvečer jsme zajeli do Adamova na pískové hřiště, které bylo od minulých deštů měkké, takže nebylo vůbec špatné. Čekal nás soupeř, který ještě nedávno hrál i první ligu a je dlouhodobým účastníkem II. ligy. Sice se mu v sezóně zatím moc nedaří, ale i tak byl v zápase favoritem. Do zápasu nastoupil v bráně Kubas Haresta, který nehrál už hodně dlouho, jelikož měl několik zranění. Azzy Azbayar měl s futsalovým týmem Kotvrdovic závěrečnou, takže dal přednost této akci, což byla velká škoda nejen pro nás, ale i pro něj. Hřiště totiž bylo větších rozměrů, měl by pro svoji hru dostatek místa a určitě by se dostával často ke své obávané střele.

Zápas začal, my jsme soupeře malinko zatlačili na jejich půlku, ale hned z první akce jsme dostali branku. Opět jsme si nepohlídali hráče, který si sám v klidu naběhl na křižnou přihrávku z pravé strany a míč v pohodě uklidill do sítě -  1:0. My jsme se však nepoložili a hráli dál, snažili jsme se o svoji hru. Opět jsme soupeře malinko zatlačili na jeho půlku, ale gólman domácích chytal dobře. Od něj pak míče rychle směřovali na naši půlku, zde hrozilo nebezpečí z protiútoku. Luboš Kakáč rozehrál aut na půlce soupeře, vhodil na Míry Chemčuka, ten mu míč vrátil zpět, Luboš Kakáč se rozhodl vystřelit k levé tyči a jelikož gólman míč neviděl přes bránicí hráče, ten se zastavil až v síti -  1:1. Hra se přelévala od jedné brány ke druhé, my jsme se snažili o kombinaci, domácí hráli velice jednoduše, což nám dělalo problémy. Snažíme se o střelbu, gólman vždy pohotově zasáhl. Jura Novotný střílí vedle tyče. Už se blížil konec první půle, domácí rozehráli roh, na vysoky centr si naběhl jeden z domácích a míč končí v naší síti -  2:1. Ctibor Malda míč trestuhodně podskočil. Poločas tak končí 2:1.

Do druhé poločasu jsme šli s tím, že musíme hrát důrazněji, více s hráči běhat, domácí si nás v první půlce vždy rozebrali. Jenže hned na začátku se nedomluvil Míra Chemčuk se Zdenem Čadou, Míra Chemčuk poslal do nevýhodné bránicí pozice Zdenovi Čadovi míč, to vystihl jeden z domácích, na poslední chvílí zachraňoval Kubas Haresta. Jura Novotný nahrával Zbyňovi Štěpánkovi, ten střílí z první, gólman vyráží. Ctibor Malík střílí, Jura Novotný ještě tečuje, gólman opět na svém místě. Domácí po zisku míče přechází dlouhým nákopem do útoku, to nám děla velké problémy, nestíháme se stáhnout. Domácí střílí, Kubas Haresta střelu neviděl, ta končí v sítí -  3:1. Luboš Kakáč střílí do horního růžku, ale střela nemá razanci, gólman tak reflexivně vyrazil. Domácí opět nákopem do našeho vápna, míč skáče na hlavách hráčů ve vápně, Kubas Haresta se snaží boxovat, ale domácí hráč je vyšší, posílá na volného hráče a ten uklízí do prázdné -  4:1. Domácí mají šanci, hráč střílí do prázdné brány, protože Kubas Haresta se přesouval po předchozím zákroku od levé tyče, dokonce reflexivně stihl míč, který už směřoval do sítě, vyrazit. Super zákrok. Máme několik šancí, ale nedáme. Naopak domácí hráč vypustil bombu na Kubase Haresta, ten, ač předvedl robinzonádu, na míč nedosáhl a končí v sítí -  5:1. Nám se prostě nedaří. Sice se snažíme hrát fotbal, jsme fotbalovější, máme více držení míče, ale domácí hráči hrají jednoduše, jejich hra je velice efektivní, nám jejich hra nesedí. Jura Novotný protáhl na Zbyně Štěpánka, ten ještě snižuje na -  5:2. My se stále snažíme hrát dopředu, ale cítíme, že dnes to na body nebude. Blíží se bouře, začíná pršet, rozhodčí ukončuje utkání a my zanecháváme maximálně uhlíkovou stopu, body jsme přenechali domácím. Zápas tak končí 5:2.

  Dobře zachytal Kubas Haresta, na to, že dlouho nechytal, měl několik dobrých zákroků. Nám se prostě nedařilo eliminovat rychlý přechod do útoku domácího týmu. Jinak fotbal jsme nehráli špatný, nedáváme šance. Možná jsme byli malinko lepší, ale domácí hráli velice efektivně.

 Kakáč Luboš (Chemčuk Míra), Štěpánek Zbyňa (Novotný Jura).

Hráli: Haresta Kubas - Földváry Fero starší, Čada Zdeněk, Šimeček Mára, Malík Ctibor, Chemčuk Míra - Štěpánek Zbyněk, Novotný Jura "C", Kakáč Luboš.


14.07.2020   kAkIn